Julgelt inimeste heaks!

Keskerakonna meeskonna lipukiri nendel riigikogu valimistel on “Julgelt inimeste heaks!, mis annab edasi nii erakonna seni tehtu kui ka uued suured eesmärgid, nagu pensioni tõstmine erakorraliselt 1000 euroni ja inimeste parem toimetulek ajal, mil hinnatõus purustab rekordeid.

 

Just Keskerakond on nii opositsioonis kui ka koalitsioonis seisnud otsuste eest, mida tihtipeale ei ole oponentide poolt peetud võimalikuks ega vajalikuks. Kui Keskerakond 2016. aastal valitsusse tuli, ei pidanud hoopis meie võimalikuks jätkata peenhäälestusega, vaid teha vajalikke, aga ka julgeid otsuseid inimeste heaks. Täna on julgeid otsuseid vaja veelgi enam.

 

Toonastest kriitikatki pälvinud otsustest võib muu hulgas välja tulumaksuvaba miinimumi tõusu 180 eurolt 500ni, lisarahastuse ja reformid tervishoius, tasuta ühistranspordi aga ka konkreetsed sammud parandamaks eakate toimetulekut. Keskerakond on tõstnud erakorraliselt pensione ning võtnud vastu otsuseid, tänu millele tõuseb juba järgmisel aastal keskmine vanaduspension 704 euroni, tõusis üksi elava eaka toetus ning mitmed teised toetused. Nüüd tuleb viia keskmine vanaduspension 1000 euroni kuus, pakkuda taskukohast elektrit elanikele ja ettevõtetele ning võtta tarvitusele meetmed toiduainete, ravimite ning esmatarbekaupade hinnatõusu peatamiseks.

 

Viimased vaidlused Reformierakonnaga nii energiahindade kompenseerimisel kui ka lastetoetuste tõstmisel näitasid selgelt, et erakond on valmis Eesti inimeste eest seisma. Me oleme erakonna ajaloo jooksul alati välja toonud ühiskonna kitsaskohad ning valmis võitlema selle eest, et me aitaks ühiskonna nõrgemaid ja arvestaks kõigi Eestimaa inimestega, mitte vaid valitutega. Ja kui algul murramegi piike, siis hiljem on isegi konkurendid saanud viitega aru, et me tee on olnud õige – olgu selleks suuremad pensionid, perede toetamine või energiahindade kompensatsioon ettevõtetele ja elanikele. Sama selgelt ja julgelt töötame Eestimaa inimeste heaks ka edasi!


Andre Hanimägi
Keskerakonna peasekretär

 

See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise ning liikluse analüüsimiseks. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Sulge